W Warsztacie! Kiedyś stolarskim, dziś: kosmetycznym.
To tutaj powstaje wszystko. Od ekstraktów, przez kosmetyki, po gotową paczkę, od początku do końca ręcznie, przy wykorzystaniu starych metod i nowych pomysłów. Każda buteleczka, każda kostka i półkula wyrabiana jest tu.
Warsztat to ponad 80m2 rzemieślniczej pracowni kosmetycznej w małej wsi Szałsza (tak, jesteśmy skazani na Szałszę 🙂 ) na Górnym Śląsku, w cieniu dębowego starodrzewia, obok drewnianego kościółka i starej, przedwojennej szkoły.
Warsztat wyremontowaliśmy własnymi rękami, ucząc się z Jutuba i dzwoniąc stale do naszych Tatów 🙂 Więc jakby ktoś potrzebował informacji jak się wyrównuje posadzki, albo robi zabudowę z karton-gipsu, to my wiemy.
Dzięki temu powstała w pełni profesjonalna przestrzeń, spełniająca surowe standardy Unii Europejskiej w kwestii tzn. Dobrej Praktyki Produkcji (GMP) i norm ISO [co oznacza tyle, że nam wolno robić kosmetiksy, bo mamy super-czysto i wyeliminowaliśmy ryzyko wtopy przy wyrabianiu, napełnianiu, etykietowaniu i przechowywaniu naszych kosmetiksów].
I mnóstwo innych rzeczy, które sprawiają, że produkcja przebiega sprawnie i najhigieniczniejszych warunkach.
No i jest miejsce do jedzenia i Spotify Premium, WIADOMO.
I tak oto wszystko zostało porządnie opisane, zapisane i przypisane. Są tu odpowiednie ciągi robocze, rozdzielone strefy, podłogi o odpowiedniej klasie ścieralności, wentylacja nawiewno-wywiewna, jakieś dwa tysiące umywalek…
Wszystkie nasze produkty są absolutnie bezpieczne: i zdanie to wyraziło więcej osób, niż tylko nasze mamy 😉
Wszystkie kosmetyki Soap Szopa zostały oceniony przez niezależnych, zewnętrznych ekspertów w dziedzinie farmacji i kosmetologii (tzw. Safety Assesorów) oraz uzyskały wyłącznie pozytywne oceny w Raportach Bezpieczeństwa, zarówno w kwestii samego kosmetyku (składu, wyglądu, działania…), jak i surowców, z których powstały i ich wyrobu. Każdy z nich został także umieszczony w Europejskiej Bazie Produktów Kosmetycznych, dzięki czemu mogą być na bieżąco kontrolowane.
Soap Szop jest także wpisany do wykazu zakładów wytwarzających produkty kosmetyczne Państwowego Inspektoratu Sanitarnego oraz znajduje się pod stałą kontrolą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu.