Gdzie to wszystko powstaje?

Gdzie to wszystko powstaje?

W Warsztacie! Kiedyś stolarskim, dziś: kosmetycznym.

To tutaj powstaje wszystko. Od ekstraktów po gotową paczkę, od początku do końca ręcznie, przy wykorzystaniu starych metod i nowych pomysłów.

Warsztat to ponad 80m2 rzemieślniczej pracowni kosmetycznej w malowniczej miejscowości Szałsza na Górnym Śląsku, w sąsiedztwie dębowego starodrzewia, drewnianego kościółka i starej, poniemieckiej szkoły. Nawet zamek jest!
Warsztat wyremontowaliśmy  w 100% własnymi rękami, ucząc się z Jutuba i dzwoniąc stale do naszych Tatów 🙂

Dzięki temu powstała w pełni profesjonalna przestrzeń, spełniająca surowe standardy Unii Europejskiej w kwestii tzn. Dobrej Praktyki Produkcji (GMP) [co oznacza tyle, że nam wolno, bo mamy super-czysto i wyeliminowaliśmy ryzyko wtopy przy produkcji]

I tak oto wszystko zostało porządnie opisane, zapisane i przypisane. Są tu ciągi robocze, rozdzielone strefy, podłogi o odpowiedniej klasie ścieralności, wentylacja nawiewno-wywiewna. I mnóstwo innych rzeczy, które sprawiają, że produkcja przebiega sprawnie i w jak najhigieniczniejszych warunkach.

Wszystkie nasze produkty są absolutnie bezpieczne: zostały ocenione przez fachowców w dziedzinie farmacji i kosmetologii (tzw Safety Assesorów) oraz uzyskały pozytywne oceny w Raportach Bezpieczeństwa, zarówno w kwestii samego kosmetyku, jak i surowców, z których powstał i sposobu produkcji. Zostały także umieszczone w Europejskiej Bazie Produktów Kosmetycznych, dzięki czemu mogą być na bieżąco kontrolowane.